Nedělní ohlášky

Dnes je 2. neděle postní
              (Reminiscere – Pražná)

Na tento týden připadá:

• v úterý je slavnost sv. Josefa,
                     snoubence Panny Marie
  • příští neděle je 3. neděle postní
                               (Oculi – Kýchavá)

Tento týden budou slouženy mše svaté:

• V úterý ve 14:00 v Kunvaldu – pohřební mše svatá
  • Ve čtvrtek v 17:00 v kapli sv. Josefa v Pastvinách – poutní mše svatá
  • V pátek v 18:00 v Klášterci
  • V sobotu v 16:00 v Českých Petrovicíchs nedělní platností
  • V neděli v 8:30 v Kunvaldu a
                      v 10:00 v Klášterci

Příležitost ke svátosti smíření vždy 15 minut před mší svatou, v Klášterci také během pobožnosti křížové cesty.

Pobožnosti křížové cesty se konají během postní doby v Kunvaldu v neděli po mši svaté, v Klášterci v pátek přede mší svatou a v neděli po mši svaté a v Českých Petrovicích v sobotu přede mší svatou.

Příští neděli bude sbírka na plošné pojištění kostelů a dalších církevních budov.

V pátek po mši svaté bude na faře v Klášterci zkouška chrámového sboru na velikonoční triduum. Rádi mezi sebou uvítáme další zájemce o tuto liturgickou službu farnosti.

Doporučujeme vaší pozornosti nově vyšlou knihu Apologetická abeceda dějin katolické církve. Tato odborná publikace je fakticky dílem PhDr. Radomíra Malého, jenž si vzal za základ a inspiraci spis Apologetická abeceda P. Konráda Kubeše SJ z doby krátce po 2. světové válce. Jde o snahu očistit dějiny katolické církve od nánosů lži a pomluv a rozlišení pravdy od mýtů a výmyslů, byť nevyzní vždycky ve prospěch katolíků. Knihu vydalo nakladatelství Sypták a v Matici cyrilometodějské ji lze zakoupit za 448 Kč.

Od února 2019 zahajujeme modlitby za pokoj a požehnání pro naši poutní farnost, pro našeho kněze a naše rodiny. Modlíme se korunku k Božímu milosrdenství – každý, kdo se přihlásí, nebo celá rodina, vždy jeden konkrétní den v týdnu, který vám vyhovuje. Velkou oporou nám je růženec Aničky Tomanové, který vždy na týden putuje po jednotlivých rodinách. Važme si toho daru, že ho máme. Více informací u Mgr. Nagyové nebo Stáni Brůnové.

Na tento celý týden Vám přeji hodně zdraví a Božího požehnání.

Slovo života: "Pane, dobře, že jsme tady!"